Lotus Diş
Dt. Nesimi SOFUOĞLU

Hakkımda


8 Mart 1982 tarihinde Azerbaycan'da doğdu. Eğitim hayatına Mehti Hüseyinzade Lisesi'nde başlayarak ilkokul ve ortaokulu bu okulda tamamladı. Daha sonra Azerbaycan Tıp Üniversitesi'nde Diş Hekimliği eğitimine başlayan Sofuoğlu, 2003 yılında eğitimine İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde devam etmek üzere Türkiye'ye geldi. İstanbul Üniversitesi'nde Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun olan Sofuoğlu, aynı üniversitenin Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Eğitimine devam ederken, 2012-2017 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi'nde Sosyoloji Bölümü'nde de eğitim aldı.

Askerlik görevini Azerbaycan'da 2000-2001 yılları arasında tamamlayan Sofuoğlu, dil becerileri arasında orta derecede İngilizce ve Rusça'ya hakimdir.

Profesyonel ilgi alanları dentoalveolar cerrahi, ortognatik cerrahi, lazer cerrahisi, temporomandibular eklem hastalıkları ve tedavileri, implant cerrahisi ve rekonstrüktif implant cerrahisi gibi ağız-diş çene sağlığına yönelik bir dizi alandır.

Sofuoğlu'nun iş deneyimi Florya Dentaworld ADSP, Bağcılar Dentaworld ADSP, Florya Maydent ADSP ve Avrupa Diş ADSP gibi kliniklerde ağız, diş ve çene cerrahisi uzmanı olarak çalışarak kazanıldı. 2018'de Akvadent ADSP'de tam zamanlı olarak görev yapmıştır.. Şuanda Lotus Diş kliniğinde Çene Cerrahi alanında hizmet vermektedir. 

Ayrıca, Sofuoğlu'nun çeşitli ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış bilimsel makaleleri ve konferanslara katılımı da dikkat çekmektedir. Bu çalışmaları arasında Türk populasyonunda çene kemiklerinde görülen idiopatik kalsifikasyonların sıklığının belirlenmesi gibi önemli konular bulunmaktadır.

Sofuoğlu, mesleki gelişimini sürekli olarak sürdürmekte olup implantoloji, mikroskop kullanımı ve kök hücre çalışmaları gibi alanlarda çeşitli eğitimler almıştır. Aynı zamanda Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) ve İstanbul Diş Hekimleri Odası (İDO) gibi önemli bilimsel kuruluşlara üyedir.

Top
Randevu Al
Röntgen Gönder

Kişisel verileriniz KVKK kapsamında mevzuata uygun olarak toplanıp işlenmektedir. Daha fazla bilgi almak için Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

TAMAM