ZİRKONYUM
Zirkonyum estetik kron ve köprü alt yapı malzemesinin adıdır. Geçmişten günümüze kadar süregelen metal destekli köprüleri estetik dezavantajlarından dolayı kullanamadığımız hastalara alternatif olarak üretilmiş estetik tedavi seçeneğidir.


Zirkonyum Dişleri Hangi Durumlarda Tercih Ediyoruz?
Daha çok, estetik amaçlı olmak üzere; beyazlatma yöntemleri ile sonuç vermeyen ileri düzeydeki renk değişimlerinin tedavisinde, ortodontik tedavi yönteminin seçilmediği diastema gibi ayrık olan ya da az çapraşık ve dönük dişlerde, yapısı bozulmuş eski dolgularda, aşırı madde kaybı olan dişlerin restorasyonlarının yapılmasında, arka grup dişler üzerinde köprü ya da kaplama olarak kullanılmasında, ön grup implant üstü protezlerde ve gülüş estetiğini sağlamak için için tercih edilmektedir.


Estetik Açıdan Zirkonyumun Avantajları Nelerdir?
Zirkonyum protezlerin en büyük avantajları doğal dişler gibi ışık geçirgenliğine sahip olmalarıdır. Böylelikle ağız içerisinde yapay bir görüntü oluşmamaktadır. Klasik porselen kaplamanın alt yapısı olan metal, dişlerde opak bir görüntü yaratır. Bu da dişlerin cansız ve yapay görünmesine sebebiyet verir. Zirkonyum kaplama ile bunun önüne geçilir.

Zirkonyum, diş dokusuyla uyumlu bir malzemedir. Metal destekli olan protezlerde görülen, dişin boyun bölgesindeki ve diş etinde morarmaya benzer renklenme asla görülmez ve diş eti çekilmesine de neden olmaz. Yanlış fırçalama gibi nedenlerden dolayı diş eti çekilecek olursa estetik açıdan kötü bir görüntü oluşturmaz.
Zirkonyum malzemesi içerisinde metal bulundurmadığı için, alerji oluşturma riski yoktur.

Top
Randevu Al
Röntgen Gönder

Kişisel verileriniz KVKK kapsamında mevzuata uygun olarak toplanıp işlenmektedir. Daha fazla bilgi almak için Aydınlatma Metni’ni inceleyebilirsiniz.

TAMAM